Фото

Відбілювання зубів: вартість та якість

Білосніжна посмішка – розкішний аксесуар, який завжди доречний і підійде до будь-якого вбрання. З естетичної точки зору білі зуби створюють враження доглянутості та уважного ставлення до зовнішнього вигляду. А це, звісно, ​​викликає симпатію оточуючих. Це одна з причин, чому відбілювання зубів є одним з найбільш актуальних напрямків у сучасній стоматології, затребуваних цілий рік. Але особливий попит на процедуру відбілювання посідає весна і літо, перед настанням сезону відпусток. Втім, у гонитві за бажаним відтінком багато хто припускається помилок, які призводять до руйнування емалі, проблем з яснами і провокують підвищену чутливість зубів. Ми розповімо, як відбілити зуби ефективно та безпечно, щоб не переривати довгоочікуваний відпочинок візитом до стоматолога.

Чому зуби змінюють колір?

Натуральний колір зубів може мати безліч відтінків. Людей, які від природи мають зубну емаллю абсолютно білого кольору, дуже мало. При цьому зуби будь-якого природного кольору з часом можуть потемніти, стати жовтішими або сіруватими. Причини зміни відтінку емалі бувають зовнішні та внутрішні. На зовнішню зміну кольору емалі впливають барвники, що вбудовуються в її мікропори, які містяться в:

  • чаю і кава
  • кольорових солодких напоях і червоному вині
  • фрукти та овочі з сильним пігментом (наприклад, вишня, гранат, смородина, томати)
  • деяких фарбуючих спеціях
  • тютюні та багатьох лікарських препаратах

 

До внутрішніх причин відносяться метаболічні збої в організмі, структурні вікові зміни емалі, а також спадкові порушення дентину та формування емалі. Надмірне вживання солодкого, а також неналежна гігієна ротової порожнини також змінюють колір зубів та їх загальний стан.

 Види та способи відбілювання зубів

Процедура відбілювання – це освітлення зубів завдяки очищенню емалі від нальоту та зміни кольору дентину під впливом активних речовин. Відбілити зуби можна як у домашніх умовах, так і вдавшись до послуг стоматолога. При цьому, незважаючи на широкий вибір засобів для відбілювання (зубні пасти, гелі для кап, спеціальні смужки, олівці-аплікатори), які можна використовувати вдома, все ж краще віддати перевагу професійним способам. По-перше, спроби самостійного освітлення зубів може призвести до пошкодження емалі, а іноді й опікам ротової порожнини. Особливо це стосується агресивних методів відбілювання з використанням засобів на основі пероксиду карбаміду. По-друге, побачити перші результати можна лише за кілька тижнів, а то й місяців. По-третє, тільки кабінетне відбілювання зубів, ціна якого хоч і вище, ніж у побутових методах, дає тривалий ефект.

Професійні способи відбілювання зубів поділяються на кілька видів:

  • Хімічне – на зуби наноситься гель з активними компонентами. Для найкращого результату знадобиться кілька сеансів.
  • Фотовідбілювання – відбілюючий склад освітлює зуби завдяки спеціальним лампам, що просвічують. Підходить навіть зубам із тріщинами та сколами на емалі.

Максимальну білизну та тривалий ефект гарантує фотовідбілювання. Цей спосіб передбачає нанесення на зубну емаль гелю на основі перекису водню, що виділяє активний кисень під впливом гарячого або холодного світлового променя. Таким чином, відбувається окислення темних пігментів і освітлюється не тільки емаль, а й тканина під нею – дентин, що дозволяє зробити зуби світлішими мінімум на 7 відтінків за одну процедуру. Найбільш ефективною та безпечною вважається система фотовідбілювання Beyond.

Переваги системи Beyond

Beyond – це система відбілювання зубів, розроблена в США. Вона є холодним відбілюванням з використанням особливого гелю і спеціальної лампи, яка поєднує технологію LED і галогенове світло, що посилює ефект освітлення. Головною перевагою відбілювання Beyond є те, що під час активації гелю зубна емаль не нагрівається. Це дозволяє зберегти здоров’я зубів та порожнини рота, виключивши ризик появи дискомфортних відчуттів у процесі та після відбілювання.

Холодне відбілювання Beyond, вартість якого у Києві – близько 4000 грн, дає можливість за одне відвідування стоматолога освітлити зуби на 7-10 відтінків. При цьому відсутня руйнівна дія на емаль, а правильна підтримка гігієни ротової порожнини допоможе зберегти цей ефект до одного року.

Створення ідеально білої усмішки – один із найважливіших етапів підготовки до літа. Але пам’ятайте: щоб не наражати на ризик свої зуби, відбілювання треба проводити під чуйним керівництвом досвідченого дантиста. Вибирайте тільки сучасні та нешкідливі способи – вони допоможуть досягти найкращого результату та заощадять ваш час.